Festett fa dísz -és használati tárgyak
- Az alábbi képeken szereplő tárgyak megrendelhetőek az arnyek.tigrise@gmail.com e-mail címen.
- Minden tárgy rendelkezik egy régi magyar névvel(többnyire női nevek, mert azokat szebbnek találtam), és azok jellemzésével, amit a sorszám mellett tüntettem fel.
- A megrendelt tárgyat személyesen is átveheti a következő városokban: Törökszentmiklós, Fegyvernek-Örményes, Kisújszállás, Karcag, Püspökladány, Kaba, Hajdúszoboszló, Ebes vagy Debrecen, de meg tudom oldani postán is, Édua, Hargita és Gyöngyvirág egy borítékban is elfér.
- Szívesen festek már meglévő fa tárgyra is, ha el tudja juttatni nekem. Megtervezem a mintát, majd elküldöm, hogy tetszik e. Tudok festeni névtáblát, utca és háztáblát, ládikóra, fülbevalóra egyszóval bármire, ami fából készült.
- A fényképek felett megtalálható, hogy mennyibe kerül, egy pár szó az elkészítéséről és használatáról.
1. Bíbor - Régi magyar női név. A bíbor közszó jelentése az Árpád-korban: finom lenszövet. A középkorban főként úrnők viselték e bókot kifejező, drága szövet nevét, a szövőnők foglalkozásnévként kapták.
Használat:
"Használjunk jó minőségű, természetes anyagból készült fésűt és kefét! A legjobb a fafésű és a természetes sörtekefe."
Elkészítés:
Meglepő módon a fésűt magát nem én készítettem, csupán csiszoltam és lekezeltem, ezek után terveztem egy hozzá illő mintát, amit rárajzoltam és kifestettem. Nehéz rá festeni, mivel nincs stabil helyzetben és nincs a kéznek alátámasztása, így csak lassan és óvatosan lehet haladni. Lehet kapni különböző méretűeket.
Ár: 1 600 Ft
2. Édua - Az Édua kun-magyar eredetű női név, jelentése: kelő Hold.
Elkészítés:
Előszöris veszek egy falapot, amire rárajzolom a formáját a táblának. Ez állhat, pár egyszerű ívtől kezdve a Nagy Magyarország formájáig. Ezt követően a tábla mindkét oldalát lecsiszolom 80-as, 120-as, 180-as és végül egy kopott 180-as csiszolópapírral, a durva szemcséstől haladva egészen a finomig, ügyelve, hogy az éleket szépen lekerekítsem. Ezek után, már elegendő port szívtam, a kezem is kellőképp lerongyolódott, így pihenésképpen kissé megpörkölöm a táblácska széleit körös körül. Eztán fúrok rá két lyukat, amivel később fel lehet akasztani. Jöhet a tábla mindkét oldalának lazúrral lekenése, amit 3-szor ismétlek meg, és minden réteg között hagyok egy nap száradási időt, ha süt a nap elegendő fél nap is és minden száradás után és az új réteg felkenése előtt lecsiszolom a kopott 180-as szivaccsal, így mire a tábla készen áll a festésre, 14-szer csiszoltam le. Szóval miután mindkét oldal teljesen megszáradt, már a motívumot is megterveztem, ami rá fog kerülni. Többnyire négy színnel dolgozom, a piros, fehér, zöld és a bordó, ám néha bevonok egy pici kéket és narancssárgát, de nem nagyon szeretem használni őket. A festékek, amiket használok, olajfesték, vagy zománcfesték, a lényeg, hogy tartós legyen és szép a színe. Egyszerre a motívumra csak egy színt használok, s ezt meg kell várni, hogy megszáradjon, különben könnyen elkenhetjük (tapasztalat ). Végül, ha a festék megszáradt, befűzhetem a piros, fehér, zöld szalagot az előre kifúrt lyukba, így elkészült az akasztója is. A munka pedig kész.
Ár: 1 100 Ft
3. Hargita - A Hargita magyar eredetű férfi és női név. Az erdélyi hegyek legjelentősebb tagja a Hargita, jelentése: erőt sugárzó.
Elkészítés:
Éduához hasonló elkészítés, őt is ugyanolyan szeretettel készítettem
Ár: 1 100 Ft
4. Luca - A Luca régi latin eredetű magyar név, jelentése: virradatkor született.
Ez a kis sámli az unokahugom keresztelőjére készült, a monogrammjával ellátva.
Ár: 15. 000 Ft
5. Réka - A Réka női név Atilla hun uralkodó kedvenc feleségének a nevéből származik. A honfoglaláskori Ríka név megújult formája. Jelentése egyes források szerint, folyó patak, más források szerint Ré-Ka, vagyis a nap lelke.
Elkészítés:
Ezek a minták lambéria darabok, amiket külön külön meg kell csiszolgatni, mindkét oldalát 80-as, 120-as, 180-as és végül egy kopott 180-as csiszolópapírral, a durva szemcséstől haladva egészen a finomig, ügyelve, hogy az éleket szépen lekerekítsem. Nem szabad kihagyni a végek lecsiszolását, ott ahol el lettek vágva a darabok. Jöhet a tábla mindkét oldalának diófa lazúrral lekenése, amit 2-szer ismétlek meg, és minden réteg között hagyok egy nap száradási időt, ha süt a nap elegendő fél nap is és minden száradás után és az új réteg felkenése előtt lecsiszolom a kopott 180-as szivaccsal, így mire a tábla készen áll a festésre, 36-szor csiszoltam le. Szóval miután mindkét oldal teljesen megszáradt, már a motívumot is megterveztem, ami rá fog kerülni. Többnyire négy színnel dolgozom, a piros, fehér, zöld és a bordó, ám néha bevonok egy pici kéket és narancssárgát, de nem nagyon szeretem használni őket. A festékek, amiket használok, olajfesték, vagy zománcfesték, a lényeg, hogy tartós legyen és szép a színe. Egyszerre a motívumra csak egy színt használok, s ezt meg kell várni, hogy megszáradjon, különben könnyen elkenhetjük (tapasztalat ). Keresek a középső lemezre egy szép idézetet, ami általában Wass Alberttől való. Mily meglepő tőlem, hisz ez egy Wass Albert honlapnak indult. (Az idézetet meg lehet választani, ha ez nem tetszik) Végül a tábla hátuljára szögelek egy akasztót. A munka pedig kész.
Ár: 2 000 Ft
6. Gyöngyvirág - A Gyöngyvirág magyar eredetű női név, jelentése: gyöngyvirág (növény).
Elkészítés:
Éduához és Hargitához hasonló elkészítés, őt is ugyanolyan szeretettel készítettem
Ár: 1 100 Ft
Kérés!
A felsorakoztatott képeken látható tárgyak mindegyikén a saját, általam tervezett motívumok állnak, ezért kérlek, ne utánozz! Köszönöm!
Forrás: A nevek a magyarnevek.hu oldalról származnak
|